FAQ

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější otázky našich klientů týkající se realizace a údržby zahrad. Další budeme průběžně doplňovat.

Časté dotazy ohledně našich služeb

Kdy je vhodná doba pro realizaci nové zahrady?

Pro realizaci zahrady se dá zvolit jakýkoliv termín od března do konce listopadu. Výsadba rostlin je možná kdykoliv od jara až do zamrznutí půdy, tedy i kdykoliv v letních měsících. Dodávané rostliny jsou pro takovou výsadbu přímo připravené. Před samotnou realizací je nutné zhotovit návrh zahrady, na jehož přípravu je nutný minimálně měsíc, vše závisí na velikosti zahrady, aby bylo dost času na správné zpracování. Ideální doba na projektování zahrady je v zimních měsících, kdy je dostatek času na veškerou přípravu. Potom už nic nebrání tomu, aby se v jarních měsících dala celá realizace zahrady do pohybu.

Co je to automatický závlahový systém?

Je to systém, který plně automaticky zajišťuje závlahu rostlin, nejčastěji trávníku, bez nutnosti lidské obsluhy. Voda je distribuována na přesně vymezená místa pomocí výsuvných postřikovačů, režim závlahy řídí ovládací jednotka ve spolupráci s elektromagnetickými ventily a meteorologickými čidly. Celý systém je ukrytý pod povrchem terénu.

Navrhnete mi zahradu tak, aby byla po celou sezonu plná květů?

Naše návrhy zahrad jsou koncipovány tak, aby byla zahrada krásná po celý rok. Toho docílíme nejen množstvím květů v hlavní sezóně, ale i začleněním rostlin s okrasným listem či zajímavým tvarem. Celkový dojem podpoří i doplňky, jako jsou např. kameny (jednotlivě či v cestičkách a záhonech), vodní prvky, květináče, jemné okrasné prvky atd.

Čím hnojit trávník na podzim?

Pro podzimní výživu trávníku použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku. Na podzim již tolik nepotřebujeme aby trávník rostl do výšky, ale potřebujeme rostlinu posílit a v tom nám právě pomůže draslík. Podzimní trávníková hnojiva s vyšším obsahem draslíku pomáhají trávníku při zdárném přezimování, k zvládání stresových situací z nízkých teplot a jsou prevencí proti chorobám trávníku. Aplikují se v průběhu podzimu od půlky září do počátku listopadu, zase s ohledem na počasí.

Do kdy sekáme trávník?

To závisí na vývoji počasí a teplot. Pokud trávník poroste, je možné ho sekat. Sečení se většinou ukončuje na počátku listopadu. V průběhu podzimu se také prodlužuje interval mezi sečením. Přes zimu by měl mít trávník cca 4-5 cm. Vyšší trávník bude náchylnější k chorobám a velmi nízko posekaný trávník bude vymrzat. Důležité je, aby byl trávník před zimou vyčištěn a nebylo na žádné listí a jiné vegetační zbytky a nepořádek.

Dostanu instrukce jak se o jednotlivé rostliny starat?

Součástí našich návrhů je samozřejmě seznam a popis jednotlivých rostlin včetně péče o ně. Skladba rostlin je volena s ohledem na přání zákazníka. Je možné vybrat takové rostliny, aby péče o ně byla co nejméně náročná. Zároveň nabízíme celoroční údržbu zahrad.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Máte-li nějaké další otázky, kontaktujte nás na telefoních číslech, nebo využijte kontaktní formulář…

    x

    S čím Vám můžeme pomoci?