Jak se rodí zahrada

Připravili jsme pro Vás stručný popis tohoto zajímavého procesu, při kterém se rodí zahrada.

Průběh vzniku zahrady

Vznik zahrady je svého druhu umělecký proces. Především pak jeho přípravná fáze, při které vzniká doslova architektonický návrh celého projektu. Následná realizace pak vyžaduje řemeslnou zručnost, díky které je návrh úspěšně převeden do reality.

1 Úvodní schůzka s klientem a seznámení se s terénem

Před samotným vypracováním projektu vždy začínáme osobní schůzkou s klientem, ideálně přímo v místě, kde má nová zahrada vzniknout. Jednak si pečlivě prohlédneme danou lokaci, ale také v debatě o představách klienta, našich zkušenostech a doporučeních zjistíme, jakým směrem se při tvorbě návrhu vydat. Právě osobní kontakt s klientem je před zahájením práce velmi důležitý, jelikož budoucí zahrada by měla reflektovat jak osobnost majitele, tak jeho potřeby a zájmy.

2 Vytvoření studie zahrady

Poté, co si díky vzájemné diskuzi o možné budoucí podobě zahrady uděláme zatím neurčitý obraz o tom, jak by mohl výsledek naší spolupráce vypadat, přichází na řadu naše kreativní a architektonická práce. Analyzujeme jak možnosti daného terénu, vhodnost určitých druhů rostlin a společný dojem z kombinace nejrůznější zeleně, tak možnosti využití zahrady dle priorit klienta. Tedy zda si přeje zahradu výsostně okrasnou, nebo má o své zahradě představu jako o místě aktivního odpočinku při zahradničení či pěstování. Ve speciálním počítačovém programu tvoříme návrh (návrhy) budoucí zahrady.

3 Práce v terénu

V případě, že je nutná úprava terénu, na kterém má zahrada vzniknout, nastupuje nejprve „těžká“ technika. Pomocí našich bagrů a manuální práce našich pracovníků připravíme určenou lokalitu na další činnost.

Samostatnou kapitolou jsou pak více stavební práce, které si klient objedná. Jedná se o výstavbu pergoly, zastřešeného posezení či altánku, dále pak tvorba jezírka nebo bazénu, pokládka dlažby a tvorba cest, rozmístění kamenů, instalace umělého osvětlení a další specifické věci.

Posléze přichází řada pro „jemnější“ nástroje, pokud se tak dá o lopatkách a motykách hovořit. S jejich pomocí již domodelováváme detailnější podobu terénu, na kterém zahrada vznikne.

4 Aplikace rostlin, závlahy a trávníku

Trávník je samozřejmě základ snad každé zahrady a jeho podoba a kvalita budou velmi rozhodovat o tom, jaký dojem zahrada v jejích majitelích a návštěvnících vyvolá. Po výsadbě trávníku nebo položení travních koberců následuje výsadba další zeleně (v některých případech probíhá souběžně s výsadbou trávníku). Jedná se o proces velmi rozmanitý a především individuální podle toho, na čem se s klientem v rámci návrhu domluvíme. Vysazují se malé květinky, keře i vysoké stromy, vše tak, aby dohromady působily jako harmonický celek. Následuje Případné vybudování automatické závlahy.

JSME TU PRO VÁS, ABYCHOM REALIZOVALI VAŠI VYSNĚNOU ZAHRADU

OVĚŘENO

1 +

KLIENTY

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

    Pokud máte nějaké otázky, podívejte se na časté dotazy

    x

    S čím Vám můžeme pomoci?