Výhody automatického závlahového systému:
Ve spolupráci s panem Lubošem Čejdou montujeme závlahové systémy
od společnosti Hunter. Přečtěte si hlavní výhody takového závlahového systému:
- Dosažení značných úspor vody díky rovnoměrné a cílené závlaze.
- Minimalizace odparů vody při zálivce v nočních nebo ranních hodinách.
- Šetrnější způsob zálivky trávy a rostlin a lepší využití vody.
- Automatická intenzita závlahy v závislosti na srážkách.
- Rychlá návratnost investičních nákladů.
- Značná úspora času ve srovnání s ručním zaléváním.
- Ochrana systému před odcizením (systém je trvale pod zemí).
- Nižší poškození trávníků (žádné hadice se nepovalují po zahradě).
- Velice snadná obsluha závlahového systému.
- Možnost členění závlahy do sekcí s různými požadavky na závlahu.
- Vytvoření velmi zajímavého vizuálního efektu a příjemného mikroklima.
- Vyšší zhodnocení pozemku.
Rovnoměrný a dostatečný postřik
Kvalitní výsuvné postřikovače s podzemním pouzdrem a teleskopickým nadzemním výsuvníkem zajišťují při správném návrhu téměř dokonalou iluzi deště a velmi vyrovnanou vydatnost zálivky po celé ploše. V naší nabídce naleznete výsuvné postřikovače rotační, rozprašovací s plastovými nerezovým výsuvníkem nebo také nevýsuvné úderové postřikovače impact s plastovým nebo bronzovým tělem. Při správném rozmístění postřikovačů, umožňujícím jejich vzájemné překrývaní při postřiku, lze snížit dobu zavlažování celé plochy často jen na několik desítek minut v jednom cyklu.
Kombinování různých forem závlah
Na zahradách a v parcích se tento typ závlahy trávníků postřikem dále kombinuje s různými formami mikrozávlahy, uplatňující se především u keřové výsadby. Tato kombinace různých forem závlahy je běžná, neboť celá zavlažovaná plocha je vždy rozdělena do mnoha menších částí s odlišnými nároky na závlahu.
Rozčlenění zavlažované plochy
Rozdělení na jednotlivé sekce umožní dodávku vždy jen takového množství vláhy, které je zde potřebné. Nedochází tak ke zbytečnému plýtvání a ze spotřebované vody je využita doslova každá kapka. Rozčlenění zavlažované plochy na sekce je nutné i s ohledem na vydatnost zdroje, velikost čerpadla a dimenzi přívodního potrubí. Zavlažování celého pozemku najednou by tedy nebylo výhodné a ani ekonomické.
- 1. Konzultace
- 2. Výběr postřikovačů
- 3. Rozčlenění závlahové plochy
Automatické ovládání
Neopomenutelnou součástí každého AZS je automatické ovládání. Závlaha probíhá zcela samočinně v pravidelně se opakujících cyklech s rozdílnou požadovanou intenzitou, postupně ve všech částech zavlažovaných ploch. Chod závlahy je řízen ovládací jednotkou, jejíž chod může být ovlivňován množstvím srážek a působením větru. Nastane-li déšť nebo fouká-li velký vítr, průběh zavlažování je dočasně blokován. K návratu do běžného provozního režimu dojde až po určité době, kdy se dešťové srážky odpaří a vítr ustane. Díky jednotlivým čidlům tak dochází k přizpůsobení provozu aktuálnímu počasí. Závlahu je možné spustit kdykoliv i manuálně. Obsluha ovládací jednotky, zahrnující naprogramování a možnost občasného ručního spouštění, je pro uživatele z pravidla velmi jednoduchá.